Manipulatory do Szyb

Smartlift SL608 Outdoor

Smartlift SL608 to specjalistyczny podnośnik do szyb, okien oraz ciężkich zadań w terenie. Dzięki niemu montaż przeszkleń o większych gabarytach i na dużej wysokości staje się prostszy i szybszy.

Manipulator SmartLift SL 608 Outdoor HighLifter z rotacją elektryczną

Żuraw, który łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy kompaktowych rozwiązań. Jest przyjazny użytkownikowi, łatwy w obsłudze, z najbardziej zaawansowanym, w swojej klasie, systemem stabilizacyjnym.

Udźwig maks. 600/180 kg
Wysokość podnoszenia 4100 mm
Przedłużenie ramienia: 700 + 900 mm
Przesunięcie boczne: 100 mm
Napięcie ładowania: 230V / 110V
Czas ładowania: ok. 8 godzin.
Akumulator: 4 x 105 A
Okres pracy: do 8 godzin
Napęd: na przednie koła 1200 W
Przyssawki: 4 x Ø400 mm
Masa własna: 940 kg

Manipulatory do szyb – usprawniony montaż obiektów szklanych

Manipulatory do szyb wspomagają montaż ciężkich okien, szyb, powierzchni porowatych czy płyt kamiennych i płyt gipsowych. Sprawdzają się między innymi w montażu elewacji parterowych, zadaszeń czy ogrodów zimowych. Używane są do transportowania wielkogabarytowych materiałów, jednocześnie gwarantując bezpieczeństwo. Aby przenieść materiał używają przyssawki. Jej nośność pozwala na efektywną pracę nawet w ciężkich warunkach. Te uniwersalne urządzenia budowlane nadają się do pracowania zarówno w budynku, jak i na zewnątrz. Ergonomiczne i bardzo łatwe w obsłudze, manipulatory do szyb są wspomagane komputerowo, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo pracownikom.

Manipulatory do szyb Smartlift – na zewnątrz i w pomieszczeniu

Wyróżniamy dwa rodzaje manipulatorów Smartlift: indoor przystosowane do pracy wewnątrz pomieszczeń outdoor zaprojektowane do wykonywania zadań na zewnątrz.

Te używane poza pomieszczeniami, w terenie, mają większy udźwig i możliwości, a ponadto z łatwością radzą sobie nawet z trudnymi terenami. Podniosą materiał ważący nawet do 850 kg, umieszczając go nawet 4,60 m nad głową. Te modele przeznaczone do pracy wewnątrz budynków mają mniejszą ładowność, za to są wąskie i poręczne, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w pracy w pomieszczeniu. Poradzą sobie też z montażem okien na poddaszach i w wieżowcach – są sterowane pilotem, a kompaktowy wymiar pozwala im na instalację materiałów w nawet trudno dostępnych miejscach. Z łatwością przejeżdżają nawet przez niewielkie przejścia. W zależności od potrzeb manipulatory mogą służyć do pracy z dużymi ciężarami lub do transportu niewielkiego materiału w pomieszczeniach, przez co są nieocenione w robotach budowlanych. Zapewniają one precyzyjną i wygodną pracę.

Łatwy transport i instalacja wielkogabarytowych elementów – manipulatory do szyb

Manipulator do szyb to nowoczesna maszyna usprawniająca codzienną pracę operatora oraz podnosząca wydajność i jakość świadczonych przez firmę usług. Gwarantuje ona szybkie i bezproblemowe, a także bezpieczne wykonanie każdego zlecenia. Oferowane przez nas manipulatory do szyb wyróżniają się dużym zasięgiem, udźwigiem i wysokością podnoszenia, a ponadto są wytrzymałe i wydajne, co gwarantuje niezawodną pracę. Dzięki wyjątkowej manewrowości bez trudu zamontujesz szyby, okna czy płyty w dowolnej przestrzeni!

Do czego jeszcze używa się manipulatorów do szyb?

Manipulator do szkła nadaje się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości ustawienia dźwigu lub mini żurawia. Używając go, operator może z łatwością obserwować obszar działań i kontrolować towar, chroniąc go przed uszkodzeniami. Manipulatory do szyb nadają się do pracy także w następujących sytuacjach: przy montażu fasad i konstrukcji szklanych; przy budowie szklanych sufitów; przy pracy na schodach i stromych zboczach; przy wymianie szyb w pociągach, autobusach; przy podnoszeniu i transportowaniu ciężarów w halach i zakładach; przy wstawianiu drzwi przeciwpożarowych.

Co to są manipulatory do szyb?

Więcej

Manipulatory do szyb to urządzenia budowlane wykorzystywane do transportowania i montażu ciężkich okien, szyb, płyt kamiennych i gipsowych, a także powierzchni porowatych.

Jakie są zalety manipulatorów do szyb Smartlift?

Więcej

Manipulatory do szyb Smartlift mają wiele zalet, takich jak duży udźwig, możliwość podnoszenia ciężkich materiałów na wysokości nawet do 4,60 m, łatwość manewrowania, a także wygodę i bezpieczeństwo dzięki sterowaniu pilotem. Wyróżniamy modele indoor przystosowane do pracy wewnątrz pomieszczeń oraz outdoor zaprojektowane do pracy na zewnątrz.

Gdzie można wykorzystać manipulatory do szyb?

Więcej

Manipulatory do szyb nadają się do pracy wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości ustawienia dźwigu lub mini żurawia. Są wykorzystywane m.in. przy montażu fasad i konstrukcji szklanych, budowie szklanych sufitów, pracy na schodach i stromych zboczach, wymianie szyb w pociągach i autobusach, podnoszeniu i transportowaniu ciężarów w halach i zakładach oraz wstawianiu drzwi przeciwpożarowych.

Jakie są cechy manipulatorów do szyb oferowane przez daną firmę?

Więcej

Oferowane przez nas manipulatory do szyb wyróżniają się dużym zasięgiem, udźwigiem i wysokością podnoszenia, a ponadto są wytrzymałe i wydajne. Posiadają także wyjątkową manewrowość i pozwalają na precyzyjne i wygodne wykonywanie prac.

Jakie materiały można transportować i montować przy użyciu manipulatorów do szyb?

Więcej

Manipulatory do szyb są przeznaczone do transportowania i montażu wielkogabarytowych materiałów, takich jak ciężkie okna, szyby, powierzchnie porowate, płyty kamienne i gipsowe.